Murad Buildings daryo bo‘yida joylashgan hayotning yangi standartini belgilovchi Soy Bo‘yi loyihasining ochilish marosimini tantanali tarzda o‘tkazdi
2026-yil 8-fevralda Uchtepa tumanida Murad Buildings kompaniyasi Soy Bo‘yi turar-joy majmuasining 1-bosqichi rasmiy ochilishiga bag‘ishlangan keng ko‘lamli tadbir o’tkazdi. Biznes-klassga mansub ushbu noyob loyiha zamonaviy arxitektura, tabiat bilan uyg‘unlik va yuqori darajadagi qulaylikni o‘zida mujassam etadi.
Tadbir mahalla ruhi bilan ilhomlangan festival formatida bo‘lib o‘tdi. Samimiy muloqot, tabassumlar, milliy taomlar va qo‘shnichilik muhiti kelajakdagi yashovchilar uchun nafaqat loyiha bilan tanishish, balki bir-birini yaqindan bilish va umumiy qadriyatlar asosida shakllanayotgan hamjamiyatning bir qismi ekanini his etish imkonini berdi. Dastur doirasida majmuaning to‘rt bloki bo‘ylab ekskursiyalar tashkil etildi. Mehmonlar obodonlashtirilgan hududlar, xonadonlar va dam olish zonalarini ko‘zdan kechirib, ularni yuqori baholashdi.
Tadbir davomida xaridorlarning ishonchi va loyihaning uzoq muddatli qo‘llab-quvvatlanishiga alohida e’tibor qaratildi. Shu munosabat bilan Murad Buildings va O‘zbekinvest kompaniyalari o‘rtasidagi hamkorlik ta’kidlandi. Ular avvalroq «Ikki karra ishonch» dasturini taqdim etishgan. Ushbu dasturga ko‘ra, qurilish ishlari yakunlangach, 10 yil davomida Murad Buildings hisobidan Soy Bo‘yi majmuasidagi xonadonlar sug‘urta himoyasi bilan ta’minlanadi. Sug‘urta yong‘in, portlash, o‘g‘irlik, noqonuniy harakatlar, tabiiy ofatlar va boshqa kutilmagan holatlarni qamrab oladi.
«Soy Bo‘yi loyihasi birinchi bosqichining ochilishi jamoamiz uchun muhim ahamiyatga ega. Biz odamlar uchun qulay, xavfsiz va osoyishta yashash muhitini yaratyapmiz. Biz uchun aholi bilan uzoq muddatli munosabatlarni aynan loyihaga qo’yilgan ilk qadamdan yo‘lga qo‘yish juda muhim», — deb ta’kidladi Murad Buildings bosh direktori Oybek Nurmuxamedov.
Shuningdek, shu kunlarda Soy Bo‘yi turar-joy majmuasining ilk yashovchilariga xonadon kalitlari topshirilmoqda. Bu esa loyihaning birinchi bosqichi muvaffaqiyatli yakunlanganidan dalolat beradi. Yaqin orada majmua hududi bolalar va kattalarning quvonchli ovozlari bilan to‘ladi.
Bugun Soy Bo‘yi asta-sekin haqiqiy ahil yashovchilar shakllanayotgan maskanga aylanmoqda. Bu yerda qo‘shnichilik, ishonch va chinakam mahalla muhiti qadrlanadi.

Murad Buildings Celebrates the Grand Opening of the Soy Bo’yi Project
Soy Bo’yi is a unique business-class residential development that brings together contemporary architecture, harmony with nature, and a high level of comfort.
On February 8, Murad Buildings held a large-scale event to mark the official opening of Phase I of the Soy Bo’yi residential complex — a distinctive business-class project that combines modern architectural solutions, natural harmony, and elevated living standards.
The event took the form of a festival inspired by the spirit of the traditional Uzbek mahalla, featuring lively communication, warm smiles, traditional treats, and a true sense of neighborly togetherness. This format allowed future residents not only to get acquainted with the project and each other, but also to feel part of a forming community united by shared values and pride in their future home. As part of the program, guests toured four blocks of the complex, where they explored and highly appreciated the landscaped areas, apartments, and recreational zones.
Special attention during the event was given to issues of reliability and buyers’ confidence in the developer’s long-term support. In this context, Murad Buildings highlighted its partnership with O‘zbekinvest, with whom the developer previously introduced the “Double Reliability” program. Under this initiative, upon completion of construction, Murad Buildings will provide residents with insurance protection for their property in Soy Bo’yi for a period of 10 years at the developer’s expense. Coverage includes risks such as fire, explosion, theft, unlawful actions, natural disasters, and other unforeseen circumstances.
“The opening of the first phase of the Soy Bo’yi project is an important milestone for our team. We are creating an environment where people can live comfortably, safely, and with peace of mind. It is essential for us to build long-term relationships with residents, starting from their very first interaction with the project,” said Oybek Nurmukhamedov, CEO of Murad Buildings.
It is also worth noting that the first residents of the Soy Bo’yi residential complex are already receiving their keys, symbolizing the completion of the project’s first phase. Very soon, the territory of the complex will be filled with the joyful voices of children and adults alike.
Today, Soy Bo’yi is already becoming the foundation for a vibrant community — a space where neighborliness, trust, and the unique atmosphere of a true mahalla are truly valued.