Murad Buildings daryo bo‘yida joylashgan hayotning yangi standartini belgilovchi Soy Bo‘yi loyihasining ochilish marosimini tantanali tarzda o‘tkazdi
2026-yil 8-fevralda Uchtepa tumanida Murad Buildings kompaniyasi Soy Bo‘yi turar-joy majmuasining 1-bosqichi rasmiy ochilishiga bag‘ishlangan keng ko‘lamli tadbir o’tkazdi. Biznes-klassga mansub ushbu noyob loyiha zamonaviy arxitektura, tabiat bilan uyg‘unlik va yuqori darajadagi qulaylikni o‘zida mujassam etadi.
Tadbir mahalla ruhi bilan ilhomlangan festival formatida bo‘lib o‘tdi. Samimiy muloqot, tabassumlar, milliy taomlar va qo‘shnichilik muhiti kelajakdagi yashovchilar uchun nafaqat loyiha bilan tanishish, balki bir-birini yaqindan bilish va umumiy qadriyatlar asosida shakllanayotgan hamjamiyatning bir qismi ekanini his etish imkonini berdi. Dastur doirasida majmuaning to‘rt bloki bo‘ylab ekskursiyalar tashkil etildi. Mehmonlar obodonlashtirilgan hududlar, xonadonlar va dam olish zonalarini ko‘zdan kechirib, ularni yuqori baholashdi.
Tadbir davomida xaridorlarning ishonchi va loyihaning uzoq muddatli qo‘llab-quvvatlanishiga alohida e’tibor qaratildi. Shu munosabat bilan Murad Buildings va O‘zbekinvest kompaniyalari o‘rtasidagi hamkorlik ta’kidlandi. Ular avvalroq «Ikki karra ishonch» dasturini taqdim etishgan. Ushbu dasturga ko‘ra, qurilish ishlari yakunlangach, 10 yil davomida Murad Buildings hisobidan Soy Bo‘yi majmuasidagi xonadonlar sug‘urta himoyasi bilan ta’minlanadi. Sug‘urta yong‘in, portlash, o‘g‘irlik, noqonuniy harakatlar, tabiiy ofatlar va boshqa kutilmagan holatlarni qamrab oladi.
«Soy Bo‘yi loyihasi birinchi bosqichining ochilishi jamoamiz uchun muhim ahamiyatga ega. Biz odamlar uchun qulay, xavfsiz va osoyishta yashash muhitini yaratyapmiz. Biz uchun aholi bilan uzoq muddatli munosabatlarni aynan loyihaga qo’yilgan ilk qadamdan yo‘lga qo‘yish juda muhim», — deb ta’kidladi Murad Buildings bosh direktori Oybek Nurmuxamedov.
Shuningdek, shu kunlarda Soy Bo‘yi turar-joy majmuasining ilk yashovchilariga xonadon kalitlari topshirilmoqda. Bu esa loyihaning birinchi bosqichi muvaffaqiyatli yakunlanganidan dalolat beradi. Yaqin orada majmua hududi bolalar va kattalarning quvonchli ovozlari bilan to‘ladi.
Bugun Soy Bo‘yi asta-sekin haqiqiy ahil yashovchilar shakllanayotgan maskanga aylanmoqda. Bu yerda qo‘shnichilik, ishonch va chinakam mahalla muhiti qadrlanadi.

Murad Buildings торжественно открыл проект Soy Bo’yi
Soy Bo’yi — уникальный проект бизнес-класса, объединяющий современную архитектуру, гармонию природы и высокий уровень комфорта.
8 февраля компания Murad Buildings провела масштабное мероприятие, посвящённое официальному открытию 1 очереди жилого комплекса Soy Bo’yi — уникального проекта бизнес-класса, объединяющего современную архитектуру, гармонию природы и высокий уровень комфорта.
Форматом мероприятия стал фестиваль, вдохновленный духом узбекской махалли — с живым общением, улыбками, традиционными угощениями и атмосферой соседства. Это позволило будущим жителям не только познакомиться с проектом и друг другом, но и почувствовать себя частью формирующегося сообщества, объединённого общими ценностями и гордостью за свой будущий дом. В рамках программы прошли экскурсии по четырем блокам объекта, во время которых гости осмотрели и высоко оценили благоустроенные территории, квартиры, и зоны отдыха.
Отдельное внимание в ходе мероприятия было уделено вопросам надёжности и уверенности покупателей в долгосрочной поддержке девелопера. В этой связи Murad Buildings отметил партнёрство с компанией O‘zbekinvest, которая совместно с девелопером ранее представила программу «Двойная надёжность». Согласно проекту после завершения строительных работ за счет Murad Buildings на протяжении 10 лет для жителей будет обеспечиваться страховая защита их собственности в Soy Bo’yi, включая риски пожара, взрыва, кражи, противоправных действий, стихийных бедствий и других непредвиденных ситуаций.
Открытие первой очереди проекта Soy Bo’yi — это важный этап для нашей команды. Мы создаём среду, где людям комфортно, безопасно и спокойно жить. Для нас важно выстраивать долгосрочные отношения с жителями, начиная с первого знакомства с проектом, — отметил генеральный директор Murad Buildings Нурмухамедов Ойбек.
Также стоит отметить, что первые жители жилого комплекса Soy Bo’yi уже получают ключи и это символизирует завершение первой фазы проекта. Совсем скоро территория комплекса наполнится счастливыми голосами детей и взрослых.
Сегодня Soy Bo’yi уже становится основой для формирования живого комьюнити — пространства, где ценятся соседство, доверие и особая атмосфера истинной махалли.