Ipoteka Bank OTP Group va yurtimizning yetakchi quruvchilaridan biri bo‘lgan Murad Buildings hamkorlik to‘g‘risidagi kelishuvni imzolashdi. Bu hamkorlikning asosiy maqsadi — ipoteka kreditlarini ommalashtirish va O‘zbekistonda yangi uy sotib olishni yanada qulay qilish.
Kelishuv doirasida yangi “Imkoniyat” ipoteka dasturi yo‘lga qo‘yildi. Dasturda mijozlar quyidagi shartlarda uy xarid qilishi mumkin:
- foiz stavkasi: kadastr chiqqunga qadar 20%, kadastrdan keyin 18%;
boshlang‘ich to‘lov: 20% dan;
kredit muddati: 20 yilgacha;
maksimal kredit miqdori: 1 700 000 000 so‘m.
Dastur Murad Buildings’ning Toshkentdagi quyidagi loyihalarida amal qiladi:
- Soy Bo’yi (Uchtepa tumani, Yusuf Sakkaki shoh ko'chasi, 3A)
- Regnum Plaza (Mirzo Ulug‘bek tumani, Sayram ko‘chasi)
Bu hamkorlik bank va qurilish kompaniyasi o‘rtasidagi aloqalarni mustahkamlaydi, shuningdek, mijozlarga sifatli uylarni yanada qulay shartlarda sotib olish imkonini beradi.
Ipoteka Bank OTP Group vakili bu borada shunday dedi:
“Imkoniyat” dasturi orqali ipoteka kreditlarini yanada ommalashtirish va aholiga keng moliyaviy imkoniyatlarni taqdim etishni maqsad qilganmiz. Murad Buildings bilan hamkorlik esa mijozlarga uy xarid qilishda aniq va tushunarli yechim taklif qiladi.
“Ipoteka Bank OTP Group bilan hamkorlik — Murad Buildings’ning mijozlarga xizmat ko‘rsatishni rivojlantirishga qaratilgan strategiyasining bir qismi. Endi xaridor ortiqcha qiyinchiliklarsiz va tushunarli shartlar asosida, xonadonni xarid qilish jarayonidayoq ipoteka olishi mumkin.
Biz uchun bu yo‘l imkon qadar sodda va qulay bo‘lishi muhim. Shu bois jarayonlarni yo‘lga qo‘yayotganda, mijozning har bir bosqichda o‘zini ishonchli his qilishini inobatga olganmiz.
Buning ortida jamoamizning katta mehnati va kompaniya ichidagi barcha jarayonlarning shaffofligi turadi. Bu esa xaridorga xarid paytida qo‘shimcha ishonch bag‘ishlaydi”, — deya ta’kidladi Murad Buildings tijorat direktori Olga Butenko.
Ipoteka-bank haqida
Ipoteka-bank OTP Group — O‘zbekistonning yetakchi banklaridan biri bo‘lib, jismoniy va yuridik shaxslarga moliyaviy xizmatlarni taklif qiladi. Bank hamyonbop ipotekani rivojlantirishga va zamonaviy moliyaviy yechimlarni joriy etishga e’tiborini qaratgan.
Murad Buildings haqida
Murad Buildings — yuqori sifat, qulaylik va zamonaviy shahar infratuzilmasiga urg‘u berib, turar joy va ko‘p funksiyali loyihalarni amalga oshiradigan yetakchi developer.

Ipoteka Bank OTP Group совместно с ведущим застройщиком Murad Buildings объявили о подписании соглашения о сотрудничестве, направленного на развитие ипотечного кредитования и повышение доступности жилья на первичном рынке недвижимости Узбекистана.
Соглашение предполагает запуск совместной ипотечной программы «Имконият», которая предлагает прозрачные и конкурентные условия приобретения жилья:
- процентная ставка — 20% годовых до выхода кадастра, 18% после
первоначальный взнос — от 20%
срок кредитования — до 20 лет
максимальная сумма кредита — 1 700 000 000 сумов.
Программа распространяется на приобретение квартир в проектах Murad Buildings в Ташкенте:
- Soy Bo’yi (Шайхантахурский район, МСГ Журжоний, ул. Ю. Саккокий, д. 3а)
- Regnum Plaza (Мирзо-Улугбекский район, ул. Сайрам)
Подписание соглашения укрепляет взаимодействие между банковским сектором и девелоперской компанией, способствуя развитию долгосрочных инструментов финансирования и повышению доступности качественного жилья на рынке.
Представитель банка Ipoteka bank OTP Group , отметил:
«Запуск программы “Имконият” отражает нашу стратегию по расширению ипотечного кредитования и повышению доступности финансовых инструментов для населения. Сотрудничество с Murad Buildings позволяет предлагать клиентам комплексное и прозрачное решение при покупке жилья».
«Партнерство с Ипотека-банком OTP Group является частью стратегии Murad Buildings по развитию клиентского сервиса. Теперь клиент может оформить ипотеку в процессе покупки квартиры — без лишних сложностей и с понятными условиями.
Для нас важно, чтобы этот путь был максимально простым и комфортным. Поэтому мы выстраиваем процессы так, чтобы клиент чувствовал уверенность на каждом этапе»
За этим стоит большая работа команды и прозрачность всех процессов внутри компании, что даёт клиенту дополнительную уверенность в покупке», — отметила коммерческий директор Murad Buildings Ольга Бутенко.
О Ipoteka bank
Ipoteka Bank OTP Group — один из ведущих банков Узбекистана, предлагающий полный спектр розничных и корпоративных финансовых услуг. Банк ориентирован на развитие доступного ипотечного кредитования и внедрение современных финансовых решений.
О Murad Buildings
Murad Buildings — ведущий девелопер, реализующий жилые и многофункциональные проекты с акцентом на высокое качество, комфорт и современную городскую инфраструктуру.