22-avgustda Soy Bo‘yi turar-joy majmuasida Ochiq eshiklar kuni bo‘lib o‘tdi. Tadbir bo‘lajak rezidentlar va mehmonlarga majmua bilan shaxsan tanishish, loyihaning 2-navbatdagi qurilishi qanday bosqichda ekanini o‘z ko‘zi bilan ko‘rish va bo‘lajak uy muhitini his qilish imkonini berdi.
Tadbir doirasida bo‘lajak uy egalari va mehmonlar loyiha hududi bo‘ylab ekskursiyada qatnashdi: ular tayyor bo‘lgan jamoat maydonchalarini ko‘rib, kelajakdagi hayotlari uchun muhit qanchalik puxta o‘ylanganini baholadi.
Alohida e’tibor Soy Bo‘yi infratuzilmasiga qaratildi. Mehmonlar ijod va ilhom uchun musiqa xonasi, mutolaa va tinch dam olish uchun kutubxona, yaqinlar bilan uchrashuvlar uchun mehmon xonasi, mashg‘ulot zonalari hamda qulay va baxtli hayot uchun yaratilgan boshqa maydonchalar bilan tanishdi.
Ochiq eshiklar kuni iliq va yoqimli kayfiyatda o‘tdi. Mehmonlar uchun yoqimli musiqa yangradi, yengil ketering tashkil etildi, har bir mehmon esa loyiha jamoasidan maxsus sovg‘alar oldi.
Mehmonlar loyiha bilan yaqindan tanishish, tafsilotlarni o‘z ko‘zi bilan ko‘rish va tez orada o‘z rezidentlari uchun yangi uyga aylanadigan maskanning muhitini his qilish imkoniyatiga ega bo‘ldi.

22 августа в жилом комплексе Soy Bo‘yi состоялся День открытых дверей — мероприятие, которое позволило будущим жителям и гостям лично познакомиться с комплексом, увидеть ход работ по завершению 2 очереди проекта и почувствовать атмосферу будущего дома.
В рамках мероприятия будущие жильцы и гости прошли экскурсию по территории проекта, в рамках которой они смогли увидеть готовые общественные пространства и оценить, как продумана среда для их будущей жизни.
Особое внимание было уделено инфраструктуре Soy Bo‘yi. Гости познакомились с музыкальной комнатой для творчества и вдохновения, библиотекой для чтения и спокойного отдыха, гостевой комнатой для встреч с близкими, тренировочными зонами и другими пространствами, созданными для комфортной и счастливой жизни.
День открытых дверей прошёл в тёплой и непринуждённой атмосфере. Для гостей звучала приятная музыка, был организован лёгкий кейтеринг, а каждый посетитель получил специальный подарок от команды проекта.
Гости смогли по ближе познакомиться с проектом, увидеть детали своими глазами и почувствовать атмосферу места, которое уже совсем скоро станет новым домом для своих жителей.